Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2018 North County Rec Soccer League
Team Schedules - Boys JDL 2011
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://cs-2018ncrecsl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=E7FDF1E4-F182-417D-86F5-E28AC577CA3D&tournamentguid=1476195E-C1E3-4836-8CD2-410F94FE7294&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
Group -- A
A1 : Attack B11 JDP Horvath
A2 : Attack B11 JDP Pardo
A3 : Express Boys 2011 Premier - Mills
A4 : La Jolla IMPACT - B2011 Blue - Marcos Gonzales
A5 : La Jolla IMPACT - B2011 White - Karl Andrews
A6 : Poway Vaqueros SC - B2011 Adams
A7 : SD Force FC Academy B2011/12- ORielly
A8 : San Diego Football Academy - 01 - B2011
A9 : San Diego SC B2011 White
A10 : SD Force FC Academy B2011- JM Leuregans

Bracket - Friday, September 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520615  Horizon Church  04:30 PM  1SE A1 vs A2Attack B11 JDP Horvathvs.Attack B11 JDP Pardo
 520637  Horizon Church Field  06:00 PM  1SW A10 vs A2SD Force FC Academy B2011- JM Leuregansvs.Attack B11 JDP Pardo

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520616  Allen  07:55 AM  2 A4 vs A9La Jolla IMPACT - B2011 Blue - Marcos Gonzalesvs.San Diego SC B2011 White
 520613  Allen  04:45 PM  2 A5 vs A8La Jolla IMPACT - B2011 White - Karl Andrewsvs.San Diego Football Academy - 01 - B2011

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520614  YMCA EAST  04:10 PM  1 A3 vs A10Express Boys 2011 Premier - Millsvs.SD Force FC Academy B2011- JM Leuregans

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520618  Solana Santa Fe  03:45 PM  1 A2 vs A4Attack B11 JDP Pardovs.La Jolla IMPACT - B2011 Blue - Marcos Gonzales
 520619  Design 39  03:45 PM  1 A7 vs A8SD Force FC Academy B2011/12- ORiellyvs.San Diego Football Academy - 01 - B2011
 520620  CMRP  04:00 PM  1 A9 vs A6San Diego SC B2011 Whitevs.Poway Vaqueros SC - B2011 Adams
 520622  Design 39  04:50 PM  1 A10 vs A5SD Force FC Academy B2011- JM Leuregansvs.La Jolla IMPACT - B2011 White - Karl Andrews
 520621  Solana Santa Fe  05:00 PM  1 A1 vs A3Attack B11 JDP Horvathvs.Express Boys 2011 Premier - Mills

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520617  Meadowbrook Middle School  08:00 AM  1 A6 vs A7Poway Vaqueros SC - B2011 Adamsvs.SD Force FC Academy B2011/12- ORielly

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520627  Mesa Verde MS  12:00 PM  1 A8 vs A9San Diego Football Academy - 01 - B2011vs.San Diego SC B2011 White
 520626  Allen  12:45 PM  2 A5 vs A3La Jolla IMPACT - B2011 White - Karl Andrewsvs.Express Boys 2011 Premier - Mills
 520623  Allen  03:15 PM  2 A4 vs A1La Jolla IMPACT - B2011 Blue - Marcos Gonzalesvs.Attack B11 JDP Horvath
 520624  Meadowbrook Middle School  04:30 PM  1 A6 vs A2Poway Vaqueros SC - B2011 Adamsvs.Attack B11 JDP Pardo

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520625  Willow Grove Elementary  09:00 AM  1 A7 vs A10SD Force FC Academy B2011/12- ORiellyvs.SD Force FC Academy B2011- JM Leuregans

Bracket - Friday, September 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520628  YMCA EAST  06:10 PM  1 A3 vs A7Express Boys 2011 Premier - Millsvs.SD Force FC Academy B2011/12- ORielly

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520631  Horizon Church  09:00 AM  1SE A1 vs A5Attack B11 JDP Horvathvs.La Jolla IMPACT - B2011 White - Karl Andrews
 520629  CMRP  10:40 AM  1 A9 vs A10San Diego SC B2011 Whitevs.SD Force FC Academy B2011- JM Leuregans
 520630  Mesa Verde MS  02:00 PM  1 A8 vs A2San Diego Football Academy - 01 - B2011vs.Attack B11 JDP Pardo
 520632  Allen  04:45 PM  2 A6 vs A4Poway Vaqueros SC - B2011 Adamsvs.La Jolla IMPACT - B2011 Blue - Marcos Gonzales

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520635  Meadowbrook Middle School  10:45 AM  1S A6 vs A1Poway Vaqueros SC - B2011 Adamsvs.Attack B11 JDP Horvath
 520634  Design 39  12:00 PM  2 A7 vs A5SD Force FC Academy B2011/12- ORiellyvs.La Jolla IMPACT - B2011 White - Karl Andrews
 520633  Mesa Verde MS  12:30 PM  1 A8 vs A4San Diego Football Academy - 01 - B2011vs.La Jolla IMPACT - B2011 Blue - Marcos Gonzales
 520636  CMRP  04:45 PM  1 A9 vs A3San Diego SC B2011 Whitevs.Express Boys 2011 Premier - Mills

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520641  Mesa Verde MS  12:30 PM  1 A8 vs A6San Diego Football Academy - 01 - B2011vs.Poway Vaqueros SC - B2011 Adams
 520639  Allen  04:45 PM  2 A5 vs A9La Jolla IMPACT - B2011 White - Karl Andrewsvs.San Diego SC B2011 White
 520638  Design 39  05:10 PM  2 A10 vs A4SD Force FC Academy B2011- JM Leuregansvs.La Jolla IMPACT - B2011 Blue - Marcos Gonzales

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520642  Nativity Church  03:00 PM  1 A2 vs A3Attack B11 JDP Pardovs.Express Boys 2011 Premier - Mills

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520647  RSF Sports Field  11:00 AM  2 A1 vs A8Attack B11 JDP Horvathvs.San Diego Football Academy - 01 - B2011
 520644  Design 39  12:40 PM  1 A10 vs A6SD Force FC Academy B2011- JM Leuregansvs.Poway Vaqueros SC - B2011 Adams
 520643  CMRP  02:40 PM  1 A9 vs A7San Diego SC B2011 Whitevs.SD Force FC Academy B2011/12- ORielly
 520646  YMCA EAST  05:30 PM  1 A3 vs A4Express Boys 2011 Premier - Millsvs.La Jolla IMPACT - B2011 Blue - Marcos Gonzales

Bracket - Friday, October 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520650  YMCA EAST  06:10 PM  1 A3 vs A6Express Boys 2011 Premier - Millsvs.Poway Vaqueros SC - B2011 Adams

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520649  CMRP  08:00 AM  2 A9 vs A1San Diego SC B2011 Whitevs.Attack B11 JDP Horvath
 520648  Design 39  01:50 PM  1 A10 vs A8SD Force FC Academy B2011- JM Leuregansvs.San Diego Football Academy - 01 - B2011
 520652  Solana Santa Fe  02:45 PM  1 A2 vs A7Attack B11 JDP Pardovs.SD Force FC Academy B2011/12- ORielly
 520651  Allen  03:00 PM  2 A4 vs A5La Jolla IMPACT - B2011 Blue - Marcos Gonzalesvs.La Jolla IMPACT - B2011 White - Karl Andrews

Bracket - Friday, November 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520656  YMCA EAST  06:10 PM  1 A3 vs A8Express Boys 2011 Premier - Millsvs.San Diego Football Academy - 01 - B2011

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 520653  Allen  02:00 PM  2 A4 vs A7La Jolla IMPACT - B2011 Blue - Marcos Gonzalesvs.SD Force FC Academy B2011/12- ORielly
 520654  Horizon Church  02:45 PM  1SE A1 vs A10Attack B11 JDP Horvathvs.SD Force FC Academy B2011- JM Leuregans
 520655  Allen  03:15 PM  2 A5 vs A6La Jolla IMPACT - B2011 White - Karl Andrewsvs.Poway Vaqueros SC - B2011 Adams
 520657  Solana Santa Fe  03:30 PM  1 A2 vs A9Attack B11 JDP Pardovs.San Diego SC B2011 White






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.